top of page
1701 banner.png
flag - T.png

אודות

מי אנחנו

לובי 1701 , הינה התארגנות אזרחית שקמה על רקע אסון 07.10 , וההבנה כי טבח שכזה אמור היה, ועתיד עדיין להתרחש כאן בגזרה הצפונית של ישראל, כחלק מהגשמת מטרתו של ארגון הטרור החזק בעולם, חיזבאללה, והיא - כיבוש הגליל.


לובי 1701 המורכב מאלפי תושבי היישובים לאורך 120 קילומטר הגבול הצפוני, נועד לקדם מטרה אחת: החזרת הבטחון לגבול הצפוני על ידי יצירת איזור חיץ, בשטח הלבנון, מהגבול הישראלי ולפחות עד נהר הליטני. במסגרת זו פועל הלובי במגוון דרכים כגון ביסוס תשתיות ידע, הנגשת האיום לציבור, ובעיקר יצירת קבוצות לחץ אזרחי הן בזירה המקומית והן בזירה הבינלאומית.
1701 הוא שם קוד- לדרישה הפשוטה - יצירת אזור חיץ ושטח מפורז מחיזבאללה, מהגבול ועד הליטני. אם באמצעים דיפלומטיים או במהלך צבאי יזום של ישראל. זאת לאור כשלון החלטה 1701 המקורית.


המטרה

שינוי מיידי של המציאות הבטחונית, על ידי יצירת אזור חיץ בשטח לבנון- כדי שנוכל לחזור הביתה. היום הגליל הוא אזור מלחמה, עם מגבלות תנועה לצבא ואזרחים, הרס וחורבן, ובעיקר סכנה.
הלובי דורש שינוי של המציאות: מאיזור חיץ שנוצר בתוך ישראל - לאזור חיץ בתוך לבנון. 

 

רקע 

תושבי הצפון מבינים כי 2 אירועים עומדים כעת "לטובתם":

 

1. במזל, הטבח הנורא לא קרה כאן ונתן לנו הזדמנות שניה להיערך לתרחיש הזה.
החלטה 1701 של המוסד החשוב ביותר בדיפלומטיה העולמית )מועצת הבטחון של האום (אשר התיימרה לקבוע ששטח לבנון מגבול ישראל ועד נהר הליטני יהיה מפורז מכוחות של חיזבאללה, וינוהל על ידי כוח יוניפיל. החלטה אשר לא מיושמת בפועל.

2. החלטה 1701 , שהייתה אקורד הסיום של מלחמת לבנון השנייה, קובעת כי כל השטח מגבול ישראל ועד הליטני יהיה שטח מפורז, בשליטה של כוח יוניפיל המונה 11 אלף חיילים וכי תפקידו לוודא כי לא תיהיה נוכחות של חיזבאללה בשטח זה. על ההחלטה ואי אכיפתה, חתומים מדינות כמו ארה"ב, צרפת, בריטניה, רוסיה ועוד. 

בשלוש השנים האחרונות החלטה זו מופרת ברגל גסה, תוך התעלמות מוחלטת של כוח יוניפיל אשר אפשר לארגון הקש של חיזבאללה, ארגון הסביבה "ירוק ללא גבולות", לפרוס עמדות לאורך כל 120 ק"מ הגבול הישראלי. עמדות אלו הופללו כעמדות רדואן, כוח הקומנדו של חיזבאללה המתכנן לפלוש ולכבוש את הגליל. כיום חזבאללה אפילו לא צריך את ההסוואה ומסתובב חופשי על הקו הכחול, מציב עמדות קדמיות, מבצע ירי מידי יום למרחבים אזרחים בשטח ישראל ומפרסם על כך בלי בושה בדוחות יומיים שמוציאים.

התוצאות הגרועות של החלטת האום, מאפשרת לנו לטעון ובצדק, שאין ביכולתם לממש את המטרה, ובכך לייצר לגיטימציה בינ"ל לפעולה יזומה של ישראל ליצירת אותו איזור חיץ בשטח
לבנון.


עקרונות ועמדות הלובי
  • 1701 הוא שם קוד לדרישה הפשוטה - יצירת אזור חיץ ושטח מפורז מחיזבאללה מהגבול ועד הליטני. אחרת לא נשוב לבתים שלנו. לא גדרות חכמות ומכשולים, אלא איזור חיץ סטרילי מכל אדם.

  • אם זה יקרה בכלים מדיניים ויישום החלטה 1701 משודרגת של של האו"ם, מצויין, אם לא - פירוז השטח ויצירת אזור החיץ הזזה יצטרך להיות באחריות מדינת ישראל ובמהלך צבאי.  אנו דורשים, בטחון ולא רק תחושת בטחון

  • אנו במצב בלתי נתפס - בו מדינת ישראל למעשה יצרה אזור חיץ בתוך שטח ישראל. המדינה  פינתה כ 80 אלף תושבים מהיישובים במרחק 0-10 מהגדר, הפכה אותנו לפליטים בארצנו.

  • •חיזבאללה הוא צבא הטרור הגדול בעולם, 150 אלף טילים ומימון איראני בלתי פוסק. את ירי הנ"ט מערכת ההגנה האווירית לא יודעת ליירט - והתשובה לזה היא רק הרחקתם או חיסולם. אלו 2 הברירות שיש למדינת ישראל.


יצירת קשר

משה קקון, קריית שמונה | נייד: 054-4456019
ניסן זאבי, כפר גלעדי | נייד: 050-6233789

bottom of page